| mihai919 a întrebat:

Sallut TPU! Am o problema cu boxele...Ele se aprind dar nu se aud.Sunetul se aude in casti dar nu si in boxe.Am windows 7 iar la inceput sunetul se auzea si in boxe si in casti.Am reinstalat driverul audio din nou si tot nu merge.Nu stiu ce sa mai fac! Funda daca stie cineva ce are!

2 răspunsuri:
| MCG a răspuns:

Problema e din cauza ca windows 7 permite gestionarea in parte a sunetului pentru fiecare program sau device in parte...ca sa faci schimbari la sunet incepi din bara de jos de langa ceas...click dreapta pe difuzor (sau ce iti apare pentru sunet in functie de tema) si apoi dai proprieties sau ceva de genul(nu mai stiu exact sa iti spun findca acum am windows 8) si de acolo poti gestiona cat de tare sa mearga sunetul pentru fiecare lucru in parte si vei observa fie ca e sunetul mic, fie ca e dat pe "mute". bafta

| crystyano37 a răspuns:

Părerea mea e că dacă în căşti se aude, e de la boxe! de la boxe e problema!