| Ad39 a întrebat:

Abia ce am inceput sa creez muzica, cel putin asta incerclaughing. Faza e ca tocmai ce mi-am achizitionat un microfon SuperLux E205U si as vrea sa-l folosesc in fl studio 20, am incercat sa ma uit la tutoriale, nu inteleg care-i faza cu vocea ta din casti si de ce ai vrea sa te auzi de doua ori, adica pe mine cel putin ma incurca si nu pot sa pic bine pe beat.Este vreo metoda in care sa scap de ea sau macar sa o fac sa sune mai incet?
Aveti si un canal mai jos unde as vrea sa-mi spuneti daca ce fac e okhappy.

1 răspuns:
| Stavi_Alex_1987 a răspuns:

Am vazut un tutorial, dar nu mai dau de el. Ca sa nu se auda dublat, selectezi canalul din mixer unde vrei sa te inregistrezi (doar apesi pe el) apoi apesi pe sageata verde mica de la Master channel, s-o inchizi, sa nu mai fie aprinsa. Si gata.