| Kaaapaa25 a întrebat:

Am 14 ani si m-as apuca de cantat vocal, dar eu cred ca nu prea am voce, dupa cati ani de cantat se va schimba cat de cat? Si sa incep sa cant asa, acasa vreo 2 ani? Vreau sa ma apuc de muzica populara. Si as vrea mai multe detalii.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Da vocea ti se va schimba in timp, nu stiu dar cred ca dupa 19-20 de ani o sa sune putin altfel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Poti sa fi inascut cu talent sau iti prelucrezi vocea.
Important ii sa-ti sti telu si sa fi constant, de fiecare data sa-ti aduci aminte unde te-ai pornit sa ajungi si astfel vei ajunge.
Ai o varsta frageda, poate o sa se mai schimbe intre timp...

| casian_6565 a răspuns:

Vocea la baieti se schimba in clasa a 7 a. Eu asa am pățit. Trebuie sa exersezi mult și sa îți gasesti o zona in care îți este ușoară Cânți. Dacă exersezi vocea îți devine mai frumoasa, suna mai plin și o sa ți fie mai usor sa Cânți. Bafta!