| ForeignO a întrebat:

Salut sad

Am cateva intrebari :

1. Cati ani trebuie sa faci pentru a sti sa canti la chitara? Dar la Pian?
2. De ce nu pot invata 2 instrumente in acelasi timp?:S
3. Stiti cumva de unde pot lua partituri pentru pian? Dar pentru Chitara?
2. Eu invat la scoala Mihai Eminescu, ziua sa este sarbatorita de scoala noastra si s eorganizeaza un spectacol... vreau enorm sa cant! Daca ma dau din Decembrie voi avea vocea cat de cat pregatita pentru a canta Justin Timberlake -What goes ariund, comes around?

Mentionez ca fac COR cu scoala de 1 an si ceva luni

Multumesc!

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu cant la chitara, voce si in cor.
Am invatat sa cant de pe sfantul youtube, cu toate ca chitara in mana mi-a pus-o Stefan Bamboi (ala de la Dansez pentru tine). Ce sa zic... in doua luni, daca exersezi zilnic cateva ore, ai sa nimeresti primele cantece mai simplute asa.
Tabulaturi (partituri), dar si lectii gasesti pe www.tabulaturi.ro - atat pentru chitara, cat si pentru pian. Poti da un PM daca ai nevoie de cateva sfaturi de inceput in leg cu chitara.

| ForeignO explică:

Daca ma voi da la Cnato voi avea voce cat de cat formata in 2 luni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac pian de 3 ani si stiu sa cant destul de bine!

| M.D.Eveline a răspuns:

Eu sunt chitarista am facut 4 ani de chitara electrica acustica bass clasica si tot asa dar eu sunt si vocalista asta am facut doar 1 an