| Andrei75390 a întrebat:

Salut! Am o intrebare:este un păcat să asculți muzică phonk? Dacă nu știți sau nu ați auzit de acest gen de muzică puteți căuta pe google sau Youtube pentru că nu prea pot să explic.Muzica asta imi dă motivație când alerg, sau când trebuie să invăț dar dacă fac un păcat ascultând-o voi renunța la ea.

3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Nu, nu vad de ce ar fi un pacat sa asculti genul asta de muzica. Cata vreme nu asculti manele sau trap poti asculta orice.

| AdioTPU a răspuns:

Muzica in sine nu este ceva nociv dar că unele versuri sunt neadecvate, instiga la violenta plus alte chestii.

| Ganderoaica a răspuns:

Salut! Atâta vreme cât o melodie, un gen muzical, nu te tulbură și îți face prin versuri sau linia ei melodică o stare care duce spre păcat, nu e păcat că o asculți.