| Mekito a întrebat:

Am o mica problema. Am o chitara acustica de la "Hora Regin" si dupa ce fac cateva acorduri la ea timp de 3-4 minute, degetele incep sa ma dor. Trebuie sa schimb corzile, chitara sau este o problema la degetele mele? Multumesc anticipat de raspuns! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| Serena03 a răspuns:

Depinde de cat timp faci chitara. Degetele inca nu sunt obișnuite cu asta poate. Fratele meu face chitara de multi ani si la fel era si el la început. Cu timpul n-o sa te mai deranjeze.