| SergiuX a întrebat:

Am schimbat acum o luna corzile chitarii iar de 2-3 zile incoace se tot aude un bazait in zona saddleului cand vreau sa cant cate o nota.Mentionez ca se aude bazaitul pe fiecare coarda.M-am gandit sa inlocuiesc corzile doar ca nu cred ca s-au stricat asa rapid..Ma poate ajuta cineva va rog?happy

3 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

Eu îti spun ca am avut si eu probleme cu vioara de aces gen. Se atingea oarda de gâtul viorii (la cui), de lemnul viorii.

| readytofly a răspuns:

Mergi cu chitara la orice magazin de muzica si pentru o suma simbolica gen 10-20 lei te poate ajuta vanzatorul de acolo

| FiroiuBro a răspuns:

Înalță bridge-ul, daca îți e posibil. Și apăsă cum trebuie pe corzi, poate nu apeși cum trebuie și face fretbuzz