| MtTime a întrebat:

Am si eu o intrebare!
Vreau sa deschid un canal de Youtube sa investe timp si bani in el, dar nu stiu daca pot lua strike pe baza acesteia!
Daca descarc melodiile de pe alt canal al unui artist si le folosesc la mine pe Youtube DAR PRECIZEZ ca in descriere la canal la fiecare video clip sa pun
00:00 Artist: TEST1:TEST2
00:11 Artist: TEST2:TEST2
SI TOT ASA!
Pot lua strike? Sau daca folosesc alte piesele ale artistilor poate genera bani de pe video clipurile mele?

Răspuns Câştigător
| al0o0o0 a răspuns:

Da.Daca nu ai drepturi de autor iti iei strike foarte usor pe ele.De asemenea, daca iti iei strike monetizarea de pe video-ul tau se duce la artistul care are drepturile de autor. Oricum, daca nu e monetizat nu intereseaza pe nimeni.