| AnDrEi12365 a întrebat:

Am un subwoofer si o statie auto si ma intrebam cum le pot conecta in casa si cum pot adauga si boxe(am boxe de sistem 5.1). De ce am nevoie pentru a le conecta?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea e convenabil, pentru ca fie o sa ai nevoie sa folosesti o baterie de masina + un redresor sa alimentezi statia fie o sursa de PC puternica care costa o caruta de bani.

| AnDrEi12365 explică (pentru Intruder19):

Am o sursa de pc de 500 de w care din cate am inteles este ok pentru ce vreau eu, dar vreau sa imi spuna cineva cum conectez si boxele.

| Intruder19 a răspuns (pentru AnDrEi12365):

Depinde cat scoate pe rail-ul de 12volti. Ai nevoie de multi amperi sa iti duca sistemul audio. De obicei ai nevoie de 600w minim cu 2 rail-uri de 12 volti.

| AnDrEi12365 explică (pentru Intruder19):

Si pentru boxe medii trag fire din RCA sau cum?