| moriordie a întrebat:

As vrea sa invat sa cant la chitara, dar nu stiu ce fel de chitara sa-mi iau. Am auzit cum suna una electro-acustica si mi-a placut.
Voi ce fel de chitari v-ati luat, si ce marca?
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| momo a răspuns:

Pai eu am inceput cu una acustica (nu ii stiu marca, are inscris un R si mi-a fost recomandata cand mi-am cumparat-o) dar imi propun sa-mi i-au la anul' chitara asta sau ceva de genul (eu o sa merg pe un epiphone oricum) http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=1317.
Nu iti pot recomanda o chitara anume dar iti pot spune alegerea mea. Si sa cauti bine o chitara si sa te documentezi (ca sa zic asa) inainte sa-ti iei una. Daca cunosti pe cineva care canta la chitara roaga-l sa vina cu tine cand te duci sa-ti i-o iei pentru a te ajuta.
Sper ca te-am ajutat.