| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Cant la acordeon de 2 ani și as vrea sa ma apuc de pian
Dacă am îndemânare la acordeon
As avea șanse sa reușesc sa cant bine la pian?

2 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

Sincer si eu mi-am pus intrebarea asta, daca un om canta bine la acordeon poate bine si la pian? Dar raspunsul meu este ca da, deja ai acea indemanare de a apasa clapele si sigur o sa-ti fie mai usor decat nu ai fi cantat deloc.

| AlexandruAdy a răspuns (pentru MValentin):

Dar vezi tu prietene, între aceste 2 instrumente e oleaca de diferența, la acordeon ai basi, dar la pian basul trebuie sa îl faci tu, cu mana stânga și asta ma cam descurajează, eu vreau sa reușesc fără sa stau cu romane și biblioteca cu note muzicale în fata?