| Goddessss a întrebat:

Ce parere aveti despre rockeri, in special despre rockerite?
De ce muzica rock/metal e atat de prost vazuta in societate?
Mai ales de generatiile in vârstă? Asa au fost oamenii invatati sa judece sau care e treaba?
Orice răspuns e bine venit!

Răspuns Câştigător
| GrosuStefan67 a răspuns:

In opinia mea muzica rock este considerata o muzica proasta deoarece romanul crede tot ce aude si nu se convinge de unul singur. Toti acesti oameni, in special cei in varsta, cred tot ce aud si ce vad, in special din partea preotilor. Majoritatea oamenilor in varsta vad o stire, sau aud de la cineva ca acest gen de muzica rock este satanic chiar daca ei nu au ascultat niciodata si nu au inteles niciodata versurile din unele piese. De asemea au impresia ca un strigat intr-o melodie indica in mod special prezenta satanismului iar ei nu au nicio idee despre ce este vorba de fapt. Este normal ca eu daca ascult rock sa nu imi pese de parerile celor din jur si sa-i ignor in totalitate, nu imi pasa de ei sau de parerile lor. Ascult ce simt, sunt ceea ce sunt si cei din jur trebuie sa accepte ideea asta, nu o sa ma schimb pentru ei.

2 răspunsuri:
| eugenmm a răspuns:

Rockerii sunt in principal oameni foarte pasionați, chiar traiesc pentru muzica asta si sunt total dezinteresați de parerile oamenilor.Zic asta in condițiile care sunt unul, si mi-e mult mai usor sa vorbesc.Nu sunt vazuti prost de toti, doar de cei ursuzi si carora le place critica.Rockerii sunt oameni liberi,rebeli,si cand zic "rebeli",nu ma refer ca sunt drogați, betivi,se bat,fac orice vor ei,pentru ca oameni cand aud cuvântul rebel,la asta se gandesc. Evident,total gresit, un rocker e rebel in sensul ca nu îi pasa de parerea celorlalți,are parul lung pentru ca asa îi place lui,da din cap pentru ca asta îl face sa se simta bine, sa se distreze, in ochii unora,e vazut ca un nebun, e nebun, într-adevăr, nebun dupa muzica.Un rocker se îmbraca cum vrea, ascultă ce vrea, face orice il face fericit, părerile oamenilor evident fiind irelevante.Dar asa is oamenii, critica fara sa aiba habar.

| Goddessss explică (pentru eugenmm):

Ms mult pentru răspuns! E folositor...