| javiga a întrebat:

Salut,ce parere aveti despre trupa Metallica? Este satanista sau nu, si daca da cateva dovezi.

9 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Era printre trupele mele preferate acum ceva ani. Prefer primele lor albume, mi se pare că după „...And Justice for All" au devenit din ce în ce mai slabi, iar Hetfield s-a transformat într-un cântăreț de country a cărui vocabular include mult „yeah". laughing
Da, sunt sataniști.
Da, sunt satanist.
Sursă: Sunt Satana.
Explicație: Nu, nu sunt Codrin Bradea.

Răspuns utilizator avertizat
| Deaad a răspuns:

Chiar acum ascultam Metallica si am vazut intrebarea asta.
Nu, fratilor, nu e muzica lu' dracu'.Cum a spus Si the Mechanix, Gorgoroth e trupa declarata satanista, au versuri satanice care il slavesc pe dracu' si spun lucruri frumoase despre el.Si tu intrebi de Metallica.
Raspunsul e NU.Sa-mi bag **** in el de satanism.Toti intrebati acelasi lucru cand ascultati pentru prima data o trupa metal care e mai ''dura''.

| Hakuouki a răspuns:

Nu, nu sunt satanisti cu toate astea daca te intereseaza inseamna ca-i asculti, daca ai continuat sa asculti pana in punctul in care sa te intereseze inseamna ca-ti place, daca-ti place mai conteaza ce sunt?

| Blamely a răspuns:

Imi fac sila idiotii astia care considera ca orice trupa de metal e satanista. Nu, Metallica n-au nimic de aface cu satanismul. Unele trupe de black metal da, dar chiar si asa, tu si multi altii habar nu aveti in ce consta satanismul deci de ce il judecati?
Oricum, raspunsul la intrebarea ta e nu. Apropo, trupa e absolut geniala.

| javiga explică (pentru Blamely):

Eu ascult Metallica ma, dar am auzit from whom the bells in reversed si spunea James "oooh satan rules"..., am pus si link mai sus

| vanessa63425789 a răspuns:

Mie unna imi place foarte mult!

| vanessa63425789 a răspuns:

Au melodii super pe care le cant la chitara!