| andrda a întrebat:

ce prere aveti despre cei care asculta manele? prerea mea este ca si acest gen de muzica ar trebui acceptat. eu nu cred ca cei care nu asculta manele se distreaza la o petrecere pe ROK

7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Eu sincer nu le suport si nu pentru ritm ci pentru versuri in afara de gagica mea,banii mei, dusmanii mei aauauaualaughing altceva nu mai auzi prefer sa ascult o muzica originala turceasca, arabeasca sau greceasca decat mizeriile romanesti numite manele. oricum numai niste inculti ar purtea sa asculte asa ceva

| delia_9230 a răspuns:

Nu am nimic impotrive lor atata timp cat se tin la distanta de mine...adica sa nu vina un manelist sa dea drumul la vreo manea ca atunci iese rau laughing de aia s-au inventat castile...in concluzie sincer nu cred ca ar trebui sa fie acceptat papa

| Flöricicä a răspuns:

:-&Bleahh.Nici macar nu este un gen muzical.Cui ii plac ...sa asculte nene dar sa nu vina sa enerveze pe altul cu ce.i place lui! Din chestiile ale nu inveti nimic,nu au o tema nu au nimic! Orice sa asculti rock slow muzica traditionala greceasca, turceasca orice, dar nu...:-&.

| Schonel a răspuns:

"Daca prostia nu ar exista, manelistii ar fi in coma."
Nu am nimic cu cei care asculta manele.Dar sincer mai bine ascult ROCK pana ma satur, decat o MANEA.In piese este vorba numai despre iubire, bani, gagici, masini si chestii de astea.

Răspuns utilizator avertizat
| WhiteWolf7 a răspuns:

Sunt inculti si nau ce asculta.Si da ma distrez mult mai bine acultand rock decat o manea. Daca ar fi sa fiu intr-un lift blocat cu un sarpe, un crocodil, un manelist si as avea doar doua gloante pe teava, le-as trage in capu manelistului si dupa aia mas bate cu animalele.De fapt, sincer, nu am nimic cu manelistii doar ca daca s-ar putea i-as omori pe toti.

| xyz321 a răspuns:

Numai fraieri am observat pe aici. fratilor, 90% din cei care spun ca nu asculta manele de fapt mint de ingheata apa, si oricum nu vad ce este asa rau in faptul ca eu de ex ascult manele. da ascult manele si muuuulte alte stiluri de muzica sincer nu urasc nici un fel de muzicaa insa fiecare gen de muzica se potriveste unei stari a omului iar sincer un chef bazat nu este reusit daca in boxe nu strigaputin salam, guta, susanu si ceilalti manelisti. asta este o parere personala si va rog sa o luati ca atare. hai sa dam cartile pe fata ca pana la urma si manelele fac parte din viata noastra.