| kefa8k a întrebat:

Salut,
Ce trupe de Gothic Metal imi puteti recomanda, ca type o negative sau draconian?

2 răspunsuri:
| Sadxx34 a răspuns:

Moonspell, HIM, Paradise Lost și Cradle Of Filth.

| Yhvels a răspuns:

Cea mai buna era a genurilor gothic rock si gothic metal sunt late 80s si 90s iti recomand Alice Cooper are un stil atat de misto si canta super bine mai ales ca are o voce super misto, asculta albumele Raise Your Fist And Yell, Constrictor si Trash poate o sa ti placa si albumil Hey Stoopid dar nu prea se incadreaza la genurile de mai sus sa mi zici ce parere ai