Întrebare recomandată | Mihai666Cristi a întrebat:

Salut cum pot scăpa de frica de scenă?

Răspuns Câştigător
| NimeniSiAtat a răspuns:

De obicei este mai mult teama de esec, nu de vorbit in public, nu iti ramane decat sa intri acolo si te concentrezi pe ceea ce ai de facut.

| Mihai666Cristi explică (pentru NimeniSiAtat):

Sper sa reușesc. Eu cant de vreo 2 luni la saxofon și când mă emotionez mă încurc la note și o dau in bara rău de tot.

| gumademestecat2017 a răspuns (pentru Mihai666Cristi):

Frtae sti cum poti face te concentrezi mai multpe tine si o sa vezi ca o sa dispara frica de esec din cauza ca esti timid de aia nu poti urca pe scena si iti este frica nu mai te uita la juriu concetreazate pe tine si spune mereu ingand sunt tare pot so fac!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin autocontrol si concentrare.

| Donsavas a răspuns:

Iubirea! iubirea pentru ceea ce faci,ceea ce traiesti! iubirea fata de oamenii care te privesc! frica este opusul iubirii! cei ce traiesc in iubire, nu au frica de nimeni si nimic! Cei ce traiesc in frica, cu greu mai pot iubi. Tot frica e de vina! depinde ce alegi, modul in care alegi sa traiesti! canti, dansezi din iubire? atunci frica nu isi are rostul! o faci cu frica de fel? nu iubesti ceea ce faci. invata sa iubesti! numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca esti acasa si repeti.nu te uita in jur decat dupa ce ai terminat si concentreaza-te doar pe ceea ce faci

Răspuns utilizator avertizat
| ionutborcea a răspuns:

Repetea incontinu pe prieteni tai ce faci tu pana te obisnuiesti si apoi dintr-un public cat mai mic la mai mare si mai mare etc.

| Robby2017 a răspuns:

Inainte sa urci pe scena ia o bomboana happy

| Maricarmen1 a răspuns:

Simplu te gandesti la ceva fericit si inchizi ochi.
Daca nu merge imaginezati ca esti la petrecere cu cel mai bun prieten iar acolo se aude piesa (care vrei so canti ) si incepi sa canti. Simplu

| Nichifor_Sveta_2000 a răspuns:

Imagineazati ca esti singur