| SacuiuRobert926 a întrebat:

Salut, de unde obtin DJ-istii care mixeaza la posturi mari de radio(cum ar fi Radio impuls, OLix de la Kiss fm, radio transilvania) muzica cu extended ca sa aiba cu ce mixa ca eu stiu doar sa caut pe net ceea ce imi place mai mult(de pe soundcloud, promodj, etc). La inceput am stiut doar sa le iau de pe YouTube, sunau de parca ar fi 128 kpbs si nu au fost acceptate mai niciunde dupa am descoprit site-uri de muzica cu greu care sa aiba muzica macar de cat de cat de calitate. Am incercat sa iau inca o parte din remix-urile lor si nu le-am gasit.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dj-ii celebri au comunitatea lor, primesc extended-uri probabil direct de la remixeri, plus ce isi mai fac ei.
Cand mixam eu, cautam piesele pe google, adaugand "download extended mix" :))
Unul dintre site-urile de pe care luam era asta https://www.muzicadeclub.com/ (ma mir ca mai exista).
Bineinteles, cele mai misto remixuri sunt exclusive, le au doar cativa DJ si nu le gasesti nicaieri la download.
Pe Youtube nu prea gasesti extended-uri, trebuie sa te multumesti cu cele gasite pe diferite site-uri.
Ca sa faci mixuri deosebite, care sa te reprezinte, trebuie sa te apuci personal de editare, sa-ti faci singur mash-up, bootleg, extended, etc, la orice piesa doresti. Pana la urma, asta asteapta lumea de la tine, nu doar treceri de 20 de secunde intre piese la 128bpm.

| Wr3nch a răspuns:

DJ mari lucreaz pentru fimer care au contract cu casele de discuri si au access la fisiere muzicale la calitate mare, gen 320 sau flac.