| andrei24074444 a întrebat:

Salut, de unde pot face rost de melodii de pe Youtube in 320kbps? Stiu ca Youtube foloseste foarte multă compresie. Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu gasesti asa ceva! le descarci si le convertesti tu!

| Cristyedmnd a răspuns:

Poți chiar tu să le schimbi formatul când le descarci nu i mare greutate...și motivul pentru care 128 kbps ii acceptat pentru că respecta o anumită lura în db să nu se auda mai tare compresia aia limitează sonoritatea sa nu treacă peste.n ai observat ca toate melodiile de pe YouTube se aud la Fel?
Nu i ca pe Soundcloud acolo exportul se face în wav și acea lura de decibeli dispare. poate fi oricât depinde de masterizarea fiecăruia la melodia respectiva