| darctron a întrebat:

Salut, doresc să știu cum pot să ajung să fiu băgat în seamă de o casă de discuri, dacă am melodii proprii, dar nu am nici trupă, nici cine știe ce echipamente, in plus că stau și în burundiul României, Suceava?
Pentru că sunt extrem de sigur că dacă ar auzi ce am de expus, m-ar implora să semnez contractul, dar pe internet nu găsesc așa ceva în Suceava.
Ajutați și voi un metalist împuțit.
Seară făină.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum ai văzut pe cineva care ascultă discuri la patefon?
Zici că ai melodii proprii. cum le ai, în minte?
Dacă zici că ești împuțit, spală-te și dă cu spray.
În Suceava nu găsești dar sunt pe Internet situri specializate unde poți să înregistrezi o melodie, ca să te audă producătorii. Caută.

| darctron explică (pentru sadrian46):

Melodiile le în minte dar le pot reproduce instant pe instrument, acasă mi-au tăiat apa

| sadrian46 a răspuns (pentru darctron):

Https://bandzoogle.com/
Pe acest site poți să îți inregistrezi muzica ta gratuit pentru 30 de zile.
Dacă ți-au tăiat apa rezolvi întâi această problemă, cu alte mijloace.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să postezi pe YouTube melodii inregistrate de tine și astfel poate te va remarca cineva. Așa a procedat și Justin Bieber: la început posta melodii proprii iar apoi a fost remarcat de un producător muzical și a ajuns la faima mondială pe care o are în zilele noastre.

| FaneFane6564 a răspuns:

Salut, cati ani ai si de cat timp faci muzica?

| darctron explică (pentru FaneFane6564):

Am 19 ani și cânt de 6 ani, dar fac muzică de 1 an jumate cca