| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Doresc sa va pun o întrebare!
Cei pasionați de muzica care ar dori sa învețe sa cânte la pian/orga ar fi dispuși sa dea o suma mica de bani in schimbul unui curs online cu bazele muzicale? (Ma refer ca după ce urmați cursul sa puteți fi capabili sa citiți partituri și sa cântați melodii de incepatori, și eu la rândul meu nu am avut de la cine sa invat)

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Online nu, mai bine cauti tutoriale si cursuri pe Youtube decat sa dai bani, cel mai usor este fizic cand ai suport langa tine.

| TheStrategist a răspuns:

Poți învăța gratis de pe YouTube, doar că e puțin mai greu decât dacă ai un profesor lângă tine care să te învețe.