| robertodin38 a întrebat:

Doresc un program(studio) de inregistrat voce + beat(muzica de fundal) dau funda! Multumesc anticipathappy

7 răspunsuri:
| dracu14 a răspuns:

Sony vegas, Adobe audition

| BateAlin a răspuns:

DAW exista multe depinde ce vrei tu si cu care te intelegi:
Ableton Live, Logic Pro(doar daca ai mac), Cubase, Nuendo, Bitwig Studio, Adobe Audition, Samplitue, FL Studio, Pro Tools...
eu lucrez cu Pro Tools

| chreg a răspuns:

Pentru inregistrat vocea adica sa faci o melodie e foarte bun Adobe audition 3. o sau cool aditor sau Adobe audition cs6 sau kubase sau pentru incepatori audyciti3. 1beta dar pentru a crea un beat(negativ)e foarte bun fl sudio10

| DaNgeRu01 a răspuns:

Acoustica mp3 mixer:
http://www.acoustica.com/mp3-audio-mixer/

Serial number:
90006936 sau 1983731548 sau 603701344

| robertodin38 explică (pentru DaNgeRu01):

Nu se aude bine beat`ul

| DaNgeRu01 a răspuns (pentru robertodin38):

Beat-ul nu se inregistreaza!
Se inregistreaza decat vocea, dupa care se suprapune pe negativ.
Acum depinde la ce te refereai cand ai zis studio.
Sa iti inregistrezi un negativ facut de tine live?
Daca negativul il ai in calculator, incearca sa faci asa cum ti-am zis eu, inregistreaza decat vocea ascultand negativul in casti si dupa le suprapui. Normal asa este ca la carte.