| miyaS a întrebat:

Salut, este acest festival Electric Castle in Romania, din cate am inteles este in Iulie, dar nu sunt sigur, asa ca am urmatoarele intrebari. Nu am mai fost la vreun concert pana acum, ar fi primul iar chestia cu "concertul face parte din festival" ma incurca si mai rau, si nu prea inteleg cum stau treburile. Eu vreau in special pentru concertul celor de la Bring Me The Horizon, inteleg ca va trebuii sa ma cazez in Cluj, dar pe ce data este festivalul, si cand este concertul celor de la BMTH?

4 răspunsuri:
| Jimtheghost a răspuns:

Si eu as vrea sa merg la BMTH si Skrillex dar csf daca nu-s bani. rolling on the floor Glumesc. Din cate stiu, prin iunie o sa existe bilete pentru o singura zi. Atunci poti sa-ti cumperi pentru a nu da banii aiurea pe trupe sau dj care nu-ti plac.

| Regea_Alex_1999 a răspuns:

Exact pentru BMTH voiam sa merg acolo, acum 3 zile am decis, dar dupa ce am vorbit cu o verisoara de.a mea din cluj, mi.am schimbat total parerea.Ea mi-a spus ca a fost anul trecut la Electric Castle si au fost oameni care s.au drogat, au existat bătăi intre oameni si chiar si decese! Unul dintre prietenii ei a murit in urma unei supra doze de heroină, combinata cu alcool.
Si eu voiam sa merg la Electric C., dar cand am aflat toate acestea, am renuntat! crying
Nu recomand acel festival, gandeste.te bine inainte, PS: E la aprox 30km de Cluj, acea localitate.

| miyaS explică (pentru Regea_Alex_1999):

Iti multumesc pentru raspuns, informatiile sunt de asemenea folositoare si m-au pus pe ganduri. Batai intre oameni si decese este deja prea mult, nu pot sa stiu din cauza a caror motive s-a ajuns la asa ceva, dar in cazul in care decid sa merg (alaturi de un prieten) am sa incerc sa imi pazesc cat mai bine spatele. Eu personal nu consum droguri, doar iarba si rar, care intr-adevar este drog, dar daca ma intrebi pe mine nu ar trebui considerat drog, majoritatea oamenilor folosesc termenul de drog pentru ceva care da dependenta si te termina atat fizic cat si pshici, caci daca ar fi sa o luam asa, si tutunul este drog dar cine ii spune drog? Nimeni, oricum, iti multumesc din nou, mi-as dori sa merg pentru BMTH.

| Holy2010 a răspuns (pentru Regea_Alex_1999):

Bine nu spui ca s-au si iubit prin corturi...
Ca la orice alt festival oriunde in lume si in tara lumea se mai drogheaza, mai bea, se mai supara si se bate..asa e la festival.
Daca extrapolezi in halul asta evenimente izolate mai bine stai acasa.
Se intampla sa fiu din Cluj si sa cunosc nenumarati care au participat, nici unul nu a venit socat de acolo si in afara de noroi si ploaie nu au fost probleme.
Merg si eu anul asta... vin sa iti povestesc ce frumos a fost.