| FaneFane6564 a întrebat:

Salut,eu fac muzica si am un program in care fac beaturi si chestii, problema e ca nu prea mai am memorie la laptop ca sa imi iau pluginuri(folosesc foarte mult spatiu pluginurile) noi pentru acel program si voiam sa va intreb.De exemplu daca imi iau un HDD extern, el functioneaza ca o partitie, adica sa instalez acel program pe HDD-ul extern si la fel si pluginurile? Rog seriozitate am mare nevoie de ajutoor...

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Teoretic da, practic mai bine muti ce nu iti trebuir pe hdd-ul extern.

| FaneFane6564 explică (pentru Wr3nch):

Pai asta e problema, eu am un laptop doar cu un ssd de 250 de gb, si am doar acel program cu pluginurile si mai am doar 70 de gb liberi dar nu o sa mi ajunga, si d-aia intrebam daca pot pune acel program cu tot cu pluginuri pe HDD extern, ca sa pot instala mai multe pluginuri.

| Wr3nch a răspuns (pentru FaneFane6564):

Nu e recomandat sa rulezi programe de pe un hard extern, cel mult un ssd. Mai degraba as zice sa te interesezi daca nu iti poti pune un SSD mai mare in laptop. Bagi unu de 1 tb si te-ai scos