| fraiere a întrebat:

Salut, Locuiesc in Marea Britanie, Uk. Am 14 Ani si vreau sa incep o cariera in muzica, problema este ca in Romania se aude numai "Trapul cu droguri, Tar*e, Coar*e, Fu*i si etc.", ca sa imi fac un fan base ma gandeam sa fac si un videoclip pentru acea piesa doar pe Youtube, o sa am piesele publicate si pe spotify si soundcloud de global records-ul meu, pana acum eram sigur ca o sa fac cel putin 50-100k views pe Youtube dar acum mi s-a mai dus incredere pentru ca v-am spus, "Trapul", Oamenii care scriu despre viata ca mine sau orice altceva in afara de chestii de care vorbesc Trapperii nu prea au multa faima si nu prea stiu ce sa fac, ce imi recomandati sa fac?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Locuiesti in UK, ai access la ceea ce romanii nu au si tu te apuci de facut muzica pentru romani?
De ce nu englezeasca, ca sa ai o sansa reala sa-ti faci o cariera din ea?!
In romaneste ramai pe veci un mic-nimic, pentru ca sunt deja destui buni, care nu pot sa se ridice din cauza pilelor si relatiilor.
Iti recomand cu tarie sa uiti de romana, in special daca vrei sa ai vreodata sansa sa te ridici din gloata, si sa-ti faci o cariera din asta.

| RazvanDumitru2133 a răspuns:

Salut! Ai timp să vorbim despre asta?
Am aproape 16 ani și același vis!