| Paun_Sergiu_1996 a întrebat:

Salut, m.am apucat de saxafon de 2 luni si am 20 de ore si 15 melodii, ma descurc binisor, dar am o problema cu gajaitul, am exersat si 5 ore la sax dar tot gajait e cand faci vreo nota, cine ma ajuta si pe mine? Dau funda

Răspuns Câştigător
| medicine a răspuns:

Salut, tatal meu este saxofonist de profesie si ofera meditatii. Te poate ajuta sa scapi de gajait. Un lucru important, la orice instrument, este sa repeti zilnic, dar sa repeti doar atata cat poti, nu repeta daca ai obosit, cinci ore fara pauza nu te ajuta prea mult, mai degraba doua trei ore dar cu pauze. E important si sa inveti teorie muzicala, sa asculti si sa cunosti saxofonistii celebri si importanti din lume, si mai ales sa ai ambitie si sa nu te lasi atunci cand incepe sa devina dificil. Daca esti din Bucuresti si esti interesat, imi poti trimite un mesaj.