| AndreiIonut2000000 a întrebat:

Mă adresez mai ales celor care studiază un instrument.

Ca si instrumentist trebuie sa studiezi zilnic, cu totii stim, dar ati avut zile in care simteati ca nu va iese nimic, nicio piesa sau ca nu sunteti buni de nimic?

Cum trec peste aceasta stare?

Merci mult!

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai nevoie de vointa, gandeste-te la artisti care au studiat zi de zi cate 10=12 ore ca sa ajunga cineva, exact asa trebuie sa faci si tu alege un artist si vezi ce a facut el si incearca sa faci si tu.
Doar daca exersezi poti sa ajungi cineva.

| aneliram a răspuns:

Buna! Eu studiez vioara, si desi nu sunt foarte buna, cand studiez, chiar daca nu imi iese, exersez până imi iese, si dupa ce imi iese, exersez sa fie si mai bine decat atât. Asta ma relaxează.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Ba chiar, daca nu exersez o zi, nu ma simt bine.

| FiroiuBro a răspuns:

Trebuie să mai iei o pauza din când în când. Să uiți de probleme