| Dragosdoar a întrebat:

Salut
Nu inteleg o chestie
De ce se repeta muzica asa prosteste la radio? Nu va vina rau cand auziti mereu aceesi melodie din nou si din nou,si mai au si versuri proaste.
Si pe rock fm dau aia numai metallica si nirvana, deparca n-ar exista si alte trupe mai putin cunoscute care au potential la fel de mare.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

A da "in aer" o piesă, costă bani. A da mai multe piese costă și mai mult. A da aceeași piesă de mai multe ori e mai ieftin. Acum ințelegi?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Drepturi de autor, care trebuie plătite.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu sunt de vina ca asculti chestii dubioase? Ai emisiuni de rock jos palaria la Bucuresti FM (Studio Rock si Istoria Rockului, vineri si duminica), Radio Cluj (Supersound), si nu numai. Vrei muzica ca lumea, online, de exemplu, ai Rock Now Radio (https://www.rocknowradio.ro/).

| Dragosdoar explică (pentru GabiDumitrescu):

Hai ca ultima chestie care mi-ai dat-o chiar m-a prins

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Ii cunosc pe omuletii din spatele radioului. Oameni seriosi, tot ce asculti e legal, platit drepturi de difuzare si tot ce trebuie.

| Dragosdoar explică (pentru GabiDumitrescu):

Din ce tara emit?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Romania, Iashington.

| Dragosdoar explică (pentru GabiDumitrescu):

Ooo,bine asa. multumesc de recomandare Pe ce frecventa Ii prind? Scrie la ei pe site?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dragosdoar):

Doar online, din pacate.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu stiu, ca m-au disperat. Ascultam înainte, dar m-am lăsat.
Acum ascult muzica doar pe YouTube.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E muzica comerciala, de aia, muzica de duzina.

| pâinefiartă a răspuns:

Incearca Smart FM, nu e doar rock dar au o diversitate mult mai mare la ce melodii "rock" pun. am auzit si cage the elephant, franz ferdinand, scissor sisters si altele mai obscure.