| demi98 a întrebat:

Nu știu in ce sezon a fost o fata la romanii au talent și a cântat melodia ‘je t’aime’ de Lara Fabian, ea cu voce și chitara, avea peste 18 ani acea fata, cel puțin așa îmi aduc aminte. Dacă are cineva un link cu acea interpretare va rog sa îl lăsați aici
(Știu ca îl vazusem pe un site romanii au talent acum câțiva ani dar am vrut sa mai ascult odată și nu dau de acel monent, fata aceea era roșcata)

6 răspunsuri:
| Ionut58282856 a răspuns:

Nu stiu de ce sunteti atat de handicapati incat apreciati un hot care fura versuri si o linie melodie care probabil e si afona daca incearca sa faca ceva original. Din cauza la furturile astea muzicale si a inculturii artistii buni nu se pot ridica. Buni in sensul ca macar nu fura si au rime geniale.

| demi98 explică (pentru Ionut58282856):

Deci sa înțeleg ca ma faci handicapat pentru ca in loc sa ascult originalul de mai multe ori prefer sa ascult și alte voci?rolling on the floor ești patetic domnul meu. Noi aceștia ‘handicapați’ nu putem sa ascultam cover-uri pentru ca sunteți Dvs. aici mare inteligent și Spune-ți ca aceste cover uri sunt furturi?rolling on the floor) domnul meu, dar ce vreti ca fiecare om care poate are voce, sa stea sa își facă propriile versuri și propriul negativ? Pentru ca Dvs sa va simțiți bine ca ‘nu mai sunt hoți care fura versuri și o linie melodica’? Va spun din suflet ca sunteți foarte....prost.

| Ionut58282856 a răspuns (pentru demi98):

Iar esti tampit. Nu te-a facut nimeni handicapat. Dar na, apreciati hotii muzicali. Am vazut multi care se lasa sau se gandesc de mai multe ori daca sa isi scosta albumul la cata incultura exista si cei care baga 100 de milioane in studio fac 1.000 vizionari iar ca****alin ta**nt e mare geniu

| Ionut58282856 a răspuns (pentru demi98):

Un cover e o chestie in care se ia tot, linie melodica, versuri si tot, nu e deloc furt, nu e deloc un om fara creativitate pe scena. Nu e o handicapata care nu are legatura cu muzica. Eu fac versuri si instrumentale si daaa. E usor sa faci un negativ si muzica trebuie sa fie arta. Nu mai e arta in conditiile astea. Nu am zis sa isi faca cineva negativul, am zis ca aia nu e muzica. Muzica nu e o idee de masina dar sunt acelasi idei. Nane a furat versuri de la cod care la ultima piesa a facut 1.000 vizionari iar versul ala a fost si la hip hop live si nane l-a blocat pe Cod cand l-a intrebat de vers dar na...ne imbagotim si devenim celebrii pe munca si ideile si creierul altuia. Nu? Nu e mecanica. Muzica nu e repararea unei Masini. Si Releveu a primit copyright si a zis ca e buna aia cu copyright-ul ca asa o sa reciclam muzica la infinit dar cand furi si intrumentalul si versurile pe fata si nu vezi caat de proasta esti e chal ca nu ai treaba cu ascultatul si nici cantatul. Exista negative gratis pe YouTube daca iti place ceva sau un anumit stil de a scrie (de exemplu sa te loveasca instrumentalul) sau poti sa il faci tu. Si dupa idei si versuri, ceea ce vrei sa zici si cum, daca nu inseamna ca nu ai treaba cu muzica ca pana la urma muzica e film p**no si trebuie sa arate bine nu e arta. Mentalitatea moderna. Mie personal nici nu mai imi vine sa dau bani pe studio.

| demi98 explică (pentru Ionut58282856):

Deci chiar ești redus mintal din câte văd. fratele meurolling on the floor)))ce treaba are furtul muzical cu un cover? dacă ești atât de chior și nu poți sa citești întrebarea pe care am pus-o ești invitat sa pleci și sa nu mai comentezi la acest post. Am întrebat dacă știe cineva unde pot găsii un cover la melodia aceea. Ce tot visezi furt cine a facut bani prin coverul ala? Ești tâmpit?rolling on the floor)vai de capul tau

| Ionut58282856 a răspuns (pentru demi98):

Am raspuns deja la asta.