| anonim_4396 a întrebat:

O să fiu "DJ" la un banchet de clasa a 12-a, (eu fiind a 11-a) și nu prea știu ce melodii as putea sa le pun, mă puteți ajuta cu niste playlisturi, de muzica populară, de petrecere, blues-uri, manele și orice e ascultabil și ar crea o atmosfera plăcută.
Motivul pentru care sunt "dj" este că nu sunt foarte mulți bani încât să se închirieze un dj adevărat. Banchetul este peste aproximativ o lună, va rog lasati-mi cat mai multe melodii...

1 răspuns:
| Francesca1102 a răspuns:

Buna. Incearca sa cauti melodii ascultate, de ex poti cauta pe YouTube urmatoarele nume si alegi din zeci de melodii (de preferat cele din 2018-2019 dar si melodiile vechi prind) si le combini cum vrei.
Populara:
Nicu Boieru, Marian Cozma, Cristian Banateanu, Ionela Anghel Popa Camelia si Petrica Ciuca, Roberta Crintea, Zorina Balan, Coco de la Slatina, Costelus de la Buzau, Leo de la Rosiori. (Poti cauta si programe de sarbe separat)
Manele:
Florin Salam, Costel Biju, Alex Pustiu, Adrian Minune, Copilul de Aur, Leo de la Kuweit, Lele, Nykolas, Laura Vass, Kojo. (Poti pune manele live pentru amuzament)
Am auzit foarte des la petreceri aceste melodii vechi pe care le stie toata lumea dar si hit-uri:
Un trandafir creste la firida mea
Luna Alba
De ce ma minti
Vreau sa beau cu fratii mei
Chef de chef
Buzunarul meu vorbeste
Baterie foc
Si poti pune si niste muzica tiganeasca pentru atmosfera ca Dicta mamo chibori si multe altele care vor aparea la recomandari.
Pune in playlist ce iti place si tie, niste trap, rap nu strica niciodata sau muzica usoara veche: Madalina Manole, Gica Petrescu, Laura Stoica, Mihaela Runceanu. (Asta mai spre final pentru dansuri lente)