| Indian a întrebat:

Pai...eu imi doresc sa invat la chitara. Ce chitara ar fi buna pentru un incepator? Mentionez ca vreau sa coste pana in 5 mil.Adica nu vreau sa fie scumpa da' nici de aia care sa nu fie buna. Vreau decat sa vad daca imi place si daca imi place sa pot canta pe ea. Ce acustice ar fi bune? Doresc firma, site cu poza, de toate laughing

Răspuns Câştigător
| Meli a răspuns:

Buna! Pai pentru incepatori ar fi buna o chitara clasica; sunt foarte buna acestea -> http://www.okazii.ro/catalog/51510129/vand-chitara-clasica-.html#galerie, pentru ca sa te obisnuiesti ( nu sunt deloc scumpe cele clasice).
Daca vrei acustica iti recomand Ibanez http://www.allegromusic.ro/......20.html... este foarte buna, sunet clar si nu numai acesata si celelalte.
Dar acum depinde de tine! Mult succes! Sper ca te-am ajutat!;)

2 răspunsuri:
| thebloodsoul a răspuns:

Chitara rece este recomandata pentru incepatori iar site-uri gasesti peste tot depinde mai ieftine sunt pe www.okazii.ro si ca firma eu am de la delson si este buna bafta sper ca te-am ajutat cu ceva:*

| bd a răspuns:

Electro-acustica Clifton BK. e foarte super mega draguta happy