| Eliut a întrebat:

Sunt un chitarist, practic de 3 ani, stiu toate acordurile, stiu schimba repede, stiu multe piese la chitara, si foarte corecte fara greseli happy Caut sa fiu "adoptat" intr. o trupa [ Cluj-Napoca] sau, caut un chitarist-bass si un/o vocalist/a happy

3 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Mai incearca, desi industria muzicala nu prea mai merge in general. Iar trupele mari (care mai scot si ceva profit) nu adopta.

| hippiemuslim a răspuns:

Fain omule, eu sunt din iasi. Daca ne incanti de trei ani probabil stii si power chords, ceva tehnici de cantat, arpegii etc. Te sfatuiesc insa sa nu cauti pe site-ul asta. Vezi si tu un forum de rockeri din CN, aveam cateva cunostinte din zona aia. Oricum iti trebuie si un chitarist solo, sau ritm.
Eu am facut o smecherie. Tipul cu care sunt in trupa avea niste pile pe la liceu si am facut rost de amfiteatru si echipament (boxe si statie) pe gratis, cand vrem noi. Nu ca avem prea mult chef, sa nu mai vorbesc de preturile la bilete de tramvai.
Poate vorbim pe privat.

| Eliut explică:

Aiaiai... pai eu stiu doar ritm sad, dar am si o chitara electrica, doar ca imi trebuie un amplificator, si nu gasesc ceva mai ieftin thinking As putea sa invat eu solo, si sa fac coveruri thinking Oricum daca as avea eu echipamente pe gratis cool as fi Domn aici in clujhee hee Mersi oricum happy