| Jeryko a întrebat:

am luat un sistem 5.1 si are 3 mufe de intrare iar eu in PC am decat una de iesire am incercat sa le dau din setari sa fie toate de iesire dar na mers... asa ca imi merge ori decat buffer si o boxa ori doua boxe. Ce as putea sa fac sa mearga toate am auzit ca sunt nsite mufe care le bagi si scot doua gauribig grin daca as cumapra doua de acelea ar merge? am placa audio Realteck AC97 Audio AC 250 ceva de genul pe placa de baza A7N8X-e Deluxe dau funda cine imi face sistemul sa mearga promit

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Dacă e placă 5.1, trebuie să ai din driver-ul placii de sunet posibilităţi de setat iesirile. Asta specific, daca e 5.1. Pe fiecare mufă din spate o sa ai doua ieşiri (de exemplu, spate : stânga / dreapta, ieşire pe mufa de microfon, faţă : stânga / dreapta, mufa de intrare line, front si subwofer pe mufa de ieşire normală ). O să mai ai nevoie de niste mufe adaptoare jack 3.5 to rca.