| anonim_4396 a întrebat:

happy cine are voce minunata as avea nevoie de sfatul lui/ei. Mie imi place foarte mult sa cant, muzica e viata mea, si am si voce pentru ca si prietenii mi-au zis ca am happy, eu vrau sa imi perfectionez vocea si stiu ca prin vocalize pot face acest lucru, dar as vra sa stiu si ce fel de vocalize pentru ca m-am interestat si am aflat ca sunt vocalize fel de fel de diferite pe pentu varste diferite si etc (eu am 15 ani). Vreu sa am o voce mai placuta, mai frumoasa si mai puternica. Lectii de canto nu imi pot permite din pacate sad daca as fi putut merge as fi mers demult. Si oale crude nu cred ca au rost.
Ma puteti ajuta cu nuste sfaturi, xercitii pentru voce etc. big grin
Va rog frumos, cantataul e visul meu! love struck

Dau funda! Multumesc! :*

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la un profesor de muzică şi vezi ce zice de vocea ta!

| Meheツ a răspuns:

Suna la 0722885888, daca esti bun/buna, o sa mergi in studio sa vada ce poti si sa-ti dea sfaturi ce fel de exercitii sa faci.
numarul e al lui Maestrul Dan Bursuc Cautatorul de Talente.
Succes!