| Andrey550 a întrebat:

Salut TPU! Detin un amplificator Yamaha dsp a 590 cu o pereche de cerwin vega vf 12 problema este ca dupa un timp de functionare la un volum ridicat dupa ceva timp 3-4 ore se incalzeste destul de tare amplificatorul si pentru cateva secunde parca sunetul din boxe se infunda ca si cum s-ar auzi doar basii.De la ce poate fi problema sau cum o pot remedia? M-am gandit ca ar fi nevoie de un sistem de racire pe amplificator!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"M-am gandit ca ar fi nevoie de un sistem de racire pe amplificator!"

corect, fă așa

| Andrey550 explică (pentru sierra1):

Pe langa asta, am auzit multe pareri de genu"daca amplificatorul a venit asa gandit din fabrica de ce sa l modific"

| sierra1 a răspuns (pentru Andrey550):

Atunci lasă-l așa!