| Legend123 a întrebat:

.detin un iphone 4s si as vrea sa intreb cum fac sa se auda mai tare muzica in casti (nu imi spuneti sa cumpar alte casti pentru ca sunt originale Apple castile) volumul este dat la maxim.dar in telefonul unui var se auzea mult mai tare..este ceva din setari?

4 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

In primul rand castile de la Apple sunt niste tampenii, la fel ca si DAC-ul din Iphone. In al doilea rand, exista aplicatii 3rd party in care poti mari nivelul de distorsiuni totale, astfel avand impresia ca se aude mai tare (nu le cunosc pe cele de pe iOS). In al treilea rand, singura optiune viabila este achizitionarea unui amplificator portabil pentru casti, respectiv casti care suna cat de cat decent.

| Legend123 explică (pentru Utilizator1234):

Nu cred ca o pereche de casti de 130 de lei sunt tampeniiwinking

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Legend123):

Nu crezi? Problema ta. Asculta macar niste Sennheiser CX-200 si o sa-ti schimbi parerea despre rahaturile alea pline de marketing cu marul pe ele.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Legend123):

Sau poate crezi ca daca-s 130 RON inseamna ca sunt scumpe. Caz in care iti recomand sa consulti piata, pentru ca de la 100 RON abia incep sa apara casti peste media ordinara impusa de castile pana in 50 RON si in niciun caz casti care te dau pe spate.