| SkullKiller13 a întrebat:

Eu visez si vreau sa devin trapper de ceva timp si am cateva programe pe calculator care ma ajuta sa-mi fac muzica trap si ma pricep sa fac un instrumental,sa-mi inregistrez vocea si sa pun efecte,insa prietenii imi tot spun ca trapul nu e de mine,ca nu sunt facut pentru asta,ca nu am sa reusesc, ca oricum nu o sa ma asculte nimeni...chestii din-astea.
Si atunci am zis ca poate ca au dreptate.
M-am gandit,totusi,sa intreb aici pe TPU daca voi credeti ca o sa reusesc si o sa devin trapper.Ce credeti? Da sau nu? Credeti ca ar trebui sa nu-i mai bag in seama pe cei care nu ma sustin sau credeti ca ar trebui sa-i ascult?
Doar frate-miu ma sustine,in rest...
Astept sfatul vostru, deci ce ma sfatuiti sa fac?
Multumesc inca o data TPU!

2 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Comunitatea de "trap" din Romania este destul de redusa( la modul putine persoane asculta rap in Romania), iar majoritatea asculta Abi, Azteca, Ian, hai sa spunem ca si Aerozen, este greu sa pleci de la 0 si sa ajungi sus fara ajutor sau implicare financiara.(orice melodie trebuie sa aiba si un video, care de obicei costa cateva mii de euro in cel mai bun caz, si trebuie sa te adaptezi la nevoile ascultatorului... cum majoritatea cauta numai haine scumpe, masini si femei in video-uri, este destul de greu ca un incepator sa faca asta)

Poate ca de asta iti zice lumea ca nu esti facut pentru asta, sau poate nu ai corzile vocale pentru asa ceva.