| Andrey_Andrey_1995_GaFN a întrebat:

Imi place foarte mult muzica rock gen heavy metal. As vrea sa imi recomandati niste trupe de rock (sa fie bune) in afara de Guns N Roses, Metallica, Kiss, Nirvana, Manowar si Iron Maden. Multumesc

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

01. Black Sabbath
02. Led Zeppelin
03. AC/DC
04. Van Halen
05. Jimi Hendrix Experience
07. Judas Priest
08. Aerosmith
09. Motorhead
11. Slayer
12. Deep Purple
13. Spinal Tap
14. Rush
15. Robin Trower
16. Dio
19. Kyuss
20. Thin Lizzy
21. Pantera
22. Uriah Heep
23. Alice In Chains
24. Mercyful Fate
25. Meshuggah
http://muzica.metropotam.ro/gen-de-muzica/heavy-metal/artisti/

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ascultă câte o piesă pentru fiecare ocupant din top
https://rateyourmusic.com/list/jairc00/top_100_history_rock_bands/

| Andrey_Andrey_1995_GaFN explică (pentru sierra1):

Pai cum pot vedea top-ul? Imi poti da un link sau ceva te rog?

| sierra1 a răspuns (pentru Andrey_Andrey_1995_GaFN):

Este acolo!

| Andrey_Andrey_1995_GaFN explică (pentru spiridus25):

Iti multumesc foarte mult pentru ca mi-ai scris aceste trupe de rock! Poftim funda ta! laughing

| spiridus25 a răspuns (pentru Andrey_Andrey_1995_GaFN):

Cu placere.

| SuperSragonu a răspuns:

Nightwish,Powerwolf,Sabaton,Beast In Black,Civil War,Arch Enemy, Alestorm, GloryHammer.
Sper ca te-am ajutat, am zis ce mi-a venit in minte, mai multe nu-mi amintesc acum, daca mai e mai postez un raspuns.