| SporeBox a întrebat:

Imi puteti spune niste melodii pe care le pot canta la orga electrica pentru inceput? Merg si cele pentru pian. As vrea unele usoare cu care sa imi pot exersa dexteritatea si viteza mainilor dar nu vreau unele prea simple precum jingle bells sau twinkle twinkle little star.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uite aici o versiune ușoară a melodiei My Heart Will Go On - Céline Dion:
https://youtu.be/prbzAG1zKV8
Este o melodie excepțională! Tot cu asta am început și eu să cânt la orgă happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, apropo, cele colorate cu roz le apeși cu dreapta, iar cele cu portocaliu cu stânga

| SporeBox explică (pentru anonim_4396):

Multumesc dar este vreun mod de a face rost de partitura fara a o cumpara sau trebuie sa ma uit la video ca sa o pot invata? Nu am vazut niciun link in descriere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SporeBox):

Dacă link-ul pe care ți l-am trimis nu-ți merge scrie exact așa pe YouTube "My Heart Will Go On (Titanic OST) - Celine Dion | EASY Piano Tutorial". Hmm. Eu sincer n-am învățat niciodată cu partitură. Nici nu știu cum aș putea să le citesc, mă rog, descifrez mai mult. Te uiți la video și ce clape sunt apasate acolo, pe alea le apeși și tu. Mie mi se pare mai ușor așa happy

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Și daca nu sti notele, te uiți la clape, este melodia ce a recomandat.o Makipie