| silviu4444 a întrebat:

m-am filmat cantand la chitara o melodie rock am stat cu castile in urechi si am cantat exact dupa melodie dar daca e sa inregistrez melodia se aude foarte rau asa ca cine are sa-mi de-a un program in care sa perfectionez un videoclip sa sune la fel cu melodia deodata?

3 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu-i de la program, e de la placa de sunet sau microfon. Oricum, probabil n-o sa se auda foarte rau daca bagi backing track-ul (celalalte instrumente) peste ea, intr-un program. Poti folosi mai putin gain la distorsiune, volumul dat mai jos si o sa se auda mai bine, apoi adaugi backing track-ul.

| silviu4444 explică:

Da dar problema e ca eu nu pot fixa melodia exact daca o pun asa peste nu se aude o data cu chitara...

| silviu4444 explică:

Si ma refer ca nu inregistrez cu pc-ul inregistrez cu camera...si video il modific pe pc sa sune cu melodia...