| AndyOficial a întrebat:

ma puteti ajuta si pe mine va rog frumos sa imi dati si mie site-uri sau orice ca sa invat si eu teorie muzicala de la cap la coada, ( doime, patrime, optime, saisprezecime, sa inteleg cum sa le masor cu ajutorul mainii sa nu ies din ritm etc. ). Este adevarat ca nu poti ajunge cantaret daca nu sti teorie muzicala? Multumesc si sper sa ma puteti ajuta.

5 răspunsuri:
| Adelina16 a răspuns:

Salut! Eu zic ca inainte de toate ar trebui sa spui in ce clasa esti(eu nu stiu in ce clasa faci saisprezecimea), Si apoi cea mai buna teorie muzicala ti-o poate explica cartea de muzica. Am gasit o chestie pe internet, are 184 de pagini si iti explica in de amanunt tot. LINK-ul: http://www.spiruharet.ro/......4c350f.pdf Cam sunt lucruri de facultate.

| AndyOficial explică:

Crezi ca mie imi era greu sa scriu pe google Teorie muzicala? laughing eu voiam ceva mai special ca acolo nu ma invata indeamanunt ce inseamna doimea, patrimea, optimea, saisprezecimea etc sa ma ia pas cu pas ca sa invat.