| iwantananswer a întrebat:

poate sa imi spuna si mie cineva care este diferenta dintre hip hop si rap? Stiu ca rap inseamna rhimes and poetry dar habar nu am ce este hip hop-ul, dau funda!

Răspuns Câştigător
| ThyDoom a răspuns:

În primul rând hip-hop-ul este o cultură (nu de cartofi) care se divide în patru clase/elemente (nu știu cum să le numesc)
Primul element ar fi rap-ul (după cum vezi este un element al hip-hop-ului, nu un gen diferit cum cred unii)
Aici mai intră (ca și elemente) grafitti-ul, breakdance-ul și DJ-ul.
Toate fac parte din cultura hip-hop.
Poți cauta pe google să afli mai multe.