| Paulinovici a întrebat:

Recent m-am gandit sa ma apuc de cantat la chitara, pentru un baiat, am degetele destul de scurte, poate ca mi-s gras, da nu conteaza. Deci, saptamana trecuta am inceput sa "invat" sa cant la chitara, am o chitara electrica, no-name din pacate, dar, m-am gandit sa invat la asta si dupa sa imi cumpar ori o chitara bass ori o chitara electrica de la epiphone, niste sfaturi despre cum as putea invata mai rapid si cum as putea acumula experienta intr-un timp scurt? Si daca se poate sa-mi spuneti si cu ce sa incep daca vreau sa invat si etc. Rog sa raspunda doar cei care au interactionat vreodata cu o chitara si stiu cum sa cante la ea, multumesc.

1 răspuns:
| Uxellodunon a răspuns:

Nu exista scurtatura, daca vrei sa inveti intr-un timp scurt trebuie pur si simplu sa canti mult. Internetul e plin de lectii si tutoriale, tot ce trebuie sa mai faci este sa exersezi, si daca ai o electrica, trebuie mereu impreuna cu amplificatorul.