| IonutSxz a întrebat:

Salut TPU.
Spuneti-mi si mie diferenta dintre pachetele de subwoofer alpine si hertz?
Hertz este la 10 milioane 250 W rms si Alpine este undeva la 7 milioane de 300w rms, normal nu e mai bun Alpine?
Pe langa asta ce e mai bun tub bass reflex sau normal, gen cum e o cutie normala.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In preț mai intră și coeficientul de brand, a nu se uita asta

| IonutSxz explică (pentru sierra1):

Deci normal e mai bun hertz

| lpavel a răspuns:

Te ghidezi dupa W sau RMS! cifra mai mare este cu sunet mai mare, mai puternic! Bass- nu stiu dar cred ca reflexul se aude mai tare, mai adanc si e mai mult pentru muzica iar cel normal e pentru filme, muzica sau orice! Asta cred eu, nu stiu sigur daca e asa...
Parerea mea e sa alegi pe cel normal pentru ca poti mari sau micsora bass-ul cum vrei!