| MariusAL a întrebat:

Stie careva un program bun cu care pot pune efecte pe voce? Gen autotune/reverb etc.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Autotune este pentru fatalai fara voce, de fapt cam ce fac trapperii din ziua de azi.
Daca imi aduc aminte inventatorii autotune sunt Antares.
Dar nu te-as sfatui sa iei acest plugit sau VST sau cum s-o numi de pe net pentru ca toate-s piratate crackuite si-s cu malware.
Invata sa folosesti un program de editare, inregistrate, master si posibil sa ai posibilitatea sa faci si din setarile acestuia ceea ce cauti.

| Stavi_Alex_1987 a răspuns (pentru Simpatic):

S-au mai perfectionat si astia de la antares..Parca au ajuns la versiunea 8. si au implementat si chestia folosita prima oara de Melodyne, sa modifici notele/silabele pe loc, vizual. Si nu. nu au malware, ca ar sari lumea peste ei, astia care crackuiesc: r2r si altii