| Maxxxi a întrebat:

sunt am 15 ani, sunt baiat si sora mea a vrut sa testeze cat de sus pot urca tonul vocii si am ajuns pana la "Si" de sus.Sora mea a zis ca e genial si ca sunt soprano dar am niste indoieli chiar exista soprano pentru baieti si e ceva neobisnuit nota la care pot urca? Ar trebuii sa mai exersez in domeniul acesta sau e ceva obisnuit?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E numai bine. Este nevoie de băieți soprano, dacă faci operă sau operetă.

| SilentRain a răspuns:

Ai putea sa mergi la un profesor de muzica, el iti poate spune daca mai e de lucrat la vocea ta