| XYZ02 a întrebat:

Sunt in cautarea unei chitari acustice, am un buget mai limitat in jur de 500Ron si nu stiu ce sa aleg mai exact.
Personal nu am experienta si ar fi prima chitara pe care as incerca sa invat, am fost cu un prieten care se mai pricepe sa vad in persoana Ibanez V50, dar problema mea este ca online am gasit si un Epiphone PRO-1 care ma atrage, dar din nefericire nu il gasesc in oras.

Daca le-ati folosit care dintre ele credeti ca ar merita mai mult, mentionez ca diferenta de pret este cam de 100Ron(in diferenta includ si accesoriile ce lipsesc de la Epihone, pentru ca V50 se gaseste ca si kit)
In final intrebarea e urmatoarea PRO-1 sau V50

4 răspunsuri:
| XYZ02 explică:

Daca este cineva interesat am sfarsit prin a cumpara un Cort AD810 care mi se pare o chitara solida cu o actiune foar buna.
Pacat doar ca o am de mai bine de jumatate de an si tot nu am invatat sa cant.

| Heavenonearth a răspuns:

Ca incepător, nu iți recomand altă marcă, ca și la alții.
Cumpãră Fender acustică, si iei corzi de calitate superioară pentru un sunet cald și să terțezi cu vocea.Sã verifici dacă griful e prea ingust ori prea lată pentru degetele tale.Corzile să iei marca Elixir, din fosfor-bronz, sună foarte bine.Depinde de tine.Pentru alte intrebări..nu ezita!

| XYZ02 explică (pentru Heavenonearth):

Salut,iti multumesc pentru raspuns, ai putea recomanda ceva mai concret, poate un link sau ceva?