| Master1o a întrebat:

Salut TPU! Sunt producator de instrumentale hip hop si am 17 ani. Si as vrea sa vand licente, recent mi-am facut cont pe BeatStars, mai tarziu as vrea sa-mi fac site. Mai pe scurt, vreau s-o fac serios. Si nu stiu care-i treaba cu drepturile de autor, contracte... Daca se pricepe cineva sau a avut legatura cu industria muzicala, va rog ajutati-ma cu un link cu informatii, sau sa-mi raspundeti aici, cum as putea sa-mi protejez instrumentalele de furt, practic sa nu se produca bani din ele fara acordul meu. Dau funda!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa o faci serios si LEGAL va trebuii sa mai astepti 1 an de zile, ca sa implinesti varsta legala de 18 ani si sa-ti afci companie si acte legale.
Odata ce ai deja compania legala poti face acte de asigurae a propietatii si poti fii acoperit legal.