| NGC a întrebat:

Tocmai ce am cumparat 4 boxe auto Sony xplod 2 dintre ele cu cu putere nominala 40 w si maxima 260w iar 2 cu 40 w nominala si 200 w maxima care au fost montate pe masina, Înpreuna cu un cd player Sony 4x45w, pe masina nu am nici un fel de amplificator si nici un subwoofer am doar cd player-ul si boxele. Cand le-am montat ma asteptam sa se auda un sunet clar si cu bass insa cum cresc volumul de la 25 în sus "gâjâie".Va rog sa ma ajutati si pe mine.

1 răspuns:
| I0nuT55 a răspuns:

Nu are casetofonul suficienta putere, iti trebuie o statie (amplificator), si pentru bass, recomand un subwoofer.
Am vazut la eMAG, subwoofer(200 W)+statie la 500 lei.