| dumdum167 a întrebat:

Salut TPU
vreau sa va adresez o intrebare,sunt in necunostinta de cauza
deci.
vreau sa invat sa cant la chitara acustica si am vazut cursuri online in romana (par bune) vreau sa cumpar chitara unui prieten
aici e problema. chtara lui e clasica,dar daca ii schmbi corzile si pun acustice pe ea,are ceva? Stiu ca e o mica diferenta la sunet,dar nu cred ca m-ar deranja asa tare,vreau doar sa invat,dupa sa imi iau o chitara noua acustica.
Si mai am ceva de zis,eu sunt stangaci,corzile le voi schimba si le voi pune pentru mana mea. voi ce ziceti, as putea s-o cumpar? Sa nu ma risc dupa.

1 răspuns:
| piticot4 a răspuns:

Cumpara mai bine direct acustica te va costa mai putin