| gaby_2978 a întrebat:

Vreau si eu acum sa ma duc la scoala de muzica am 17 ani, dar nu sa ma las de liceu, in plus, si trebuie saptamana viitoare sa dau un test sa vada daca am ureche muzicala (vreau sa cant la chitara), stiti cumva ce trebuie sa fac la testul ala, daca e greu, sau orce altceva.
Ast raspuns.Ms

Răspuns Câştigător
| axel007 a răspuns:

Pai o sa iti dea prima data un test in care cineva canta la orga si tu trebuie sa pui pe portativ ce note muzicale a cantat, dupa care o sa dai un test de ureche muzicala care inseamna ca examintorul tau sa bata ritm dupa care sa repeti, iar o sa cante la orag si tu o sa trebuiasca sa scoti sunetele din gura depinde cat de subtiri sau groase dupa care o sa trebuiasca sa citesti notele de pe portativ, si dupa aia ultima proba ii sa canti la ce sti dar probele difera astea le-am dat eu la incepatori la avansati ii putin mai greu.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vreau si eu sa fac e visul meu va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e greu ne hui zdelati